Tercera Division, Group 8
Spain

Tercera Division, Group 8

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
8
1 Zamora Zamora 28 23 4 1 63:15 48 73 D
Gimnástica Segoviana Gimnástica Segoviana
05.02.20 1 : 1 DRAW
Zamora Zamora
D
Becerril Becerril
09.02.20 1 : 1 DRAW
Zamora Zamora
D
Zamora Zamora
16.02.20 1 : 1 DRAW
Atletico Astorga Atletico Astorga
L
Real Ávila CF Real Ávila CF
23.02.20 1 : 0 LOSS
Zamora Zamora
W
Zamora Zamora
01.03.20 1 : 0 WIN
Numancia II Numancia II
2 Gimnástica Segoviana Gimnástica Segoviana 29 23 1 5 57:20 37 70 W
Gimnástica Segoviana Gimnástica Segoviana
09.02.20 2 : 1 WIN
CD Bupolsa CD Bupolsa
W
UD Santa Marta UD Santa Marta
16.02.20 0 : 1 WIN
Gimnástica Segoviana Gimnástica Segoviana
W
Gimnástica Segoviana Gimnástica Segoviana
23.02.20 4 : 0 WIN
La Baneza La Baneza
W
Cristo Atletico Cristo Atletico
01.03.20 0 : 1 WIN
Gimnástica Segoviana Gimnástica Segoviana
W
Gimnástica Segoviana Gimnástica Segoviana
08.03.20 3 : 1 WIN
CA Bembibre CA Bembibre
3 Arandina Arandina 28 18 5 5 44:17 27 59 W
Cristo Atletico Cristo Atletico
02.02.20 0 : 1 WIN
Arandina Arandina
W
Arandina Arandina
09.02.20 1 : 0 WIN
CA Bembibre CA Bembibre
D
C.D. Atletico Tordesillas C.D. Atletico Tordesillas
23.02.20 0 : 0 DRAW
Arandina Arandina
W
Arandina Arandina
01.03.20 3 : 2 WIN
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
W
SD Almazán SD Almazán
08.03.20 0 : 1 WIN
Arandina Arandina
4 Numancia II Numancia II 28 17 6 5 51:18 33 57 W
Numancia II Numancia II
01.02.20 2 : 0 WIN
Becerril Becerril
W
Atletico Astorga Atletico Astorga
08.02.20 0 : 1 WIN
Numancia II Numancia II
W
Numancia II Numancia II
15.02.20 1 : 0 WIN
Real Ávila CF Real Ávila CF
L
Zamora Zamora
01.03.20 1 : 0 LOSS
Numancia II Numancia II
D
Numancia II Numancia II
08.03.20 1 : 1 DRAW
CD Mirandes B CD Mirandes B
5 Burgos Promesas Burgos Promesas 29 16 7 6 45:21 24 55 W
Burgos Promesas Burgos Promesas
08.02.20 2 : 1 WIN
La Granja La Granja
D
CD Bupolsa CD Bupolsa
16.02.20 1 : 1 DRAW
Burgos Promesas Burgos Promesas
L
Burgos Promesas Burgos Promesas
22.02.20 1 : 2 LOSS
UD Santa Marta UD Santa Marta
L
La Baneza La Baneza
01.03.20 1 : 0 LOSS
Burgos Promesas Burgos Promesas
L
Burgos Promesas Burgos Promesas
07.03.20 0 : 1 LOSS
Cristo Atletico Cristo Atletico
6 Cristo Atletico Cristo Atletico 28 15 6 7 40:18 22 51 W
C.D. Atletico Tordesillas C.D. Atletico Tordesillas
09.02.20 1 : 4 WIN
Cristo Atletico Cristo Atletico
W
Cristo Atletico Cristo Atletico
16.02.20 4 : 0 WIN
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
W
SD Almazán SD Almazán
22.02.20 0 : 2 WIN
Cristo Atletico Cristo Atletico
L
Cristo Atletico Cristo Atletico
01.03.20 0 : 1 LOSS
Gimnástica Segoviana Gimnástica Segoviana
W
Burgos Promesas Burgos Promesas
07.03.20 0 : 1 WIN
Cristo Atletico Cristo Atletico
7 Atletico Astorga Atletico Astorga 28 15 5 8 46:26 20 50 L
Atletico Astorga Atletico Astorga
08.02.20 0 : 1 LOSS
Numancia II Numancia II
D
Zamora Zamora
16.02.20 1 : 1 DRAW
Atletico Astorga Atletico Astorga
W
Atletico Astorga Atletico Astorga
22.02.20 1 : 0 WIN
CD Mirandes B CD Mirandes B
L
La Virgen del Camino La Virgen del Camino
29.02.20 1 : 0 LOSS
Atletico Astorga Atletico Astorga
W
Atletico Astorga Atletico Astorga
07.03.20 4 : 1 WIN
La Granja La Granja
8 Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B 29 12 6 11 37:39 -2 42 D
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
08.02.20 1 : 1 DRAW
La Baneza La Baneza
L
Cristo Atletico Cristo Atletico
16.02.20 4 : 0 LOSS
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
L
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
22.02.20 0 : 1 LOSS
CA Bembibre CA Bembibre
L
Arandina Arandina
01.03.20 3 : 2 LOSS
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
W
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
07.03.20 1 : 0 WIN
C.D. Atletico Tordesillas C.D. Atletico Tordesillas
9 Real Ávila CF Real Ávila CF 27 12 5 10 30:28 2 41 W
Real Ávila CF Real Ávila CF
02.02.20 1 : 0 WIN
Atletico Astorga Atletico Astorga
L
Numancia II Numancia II
15.02.20 1 : 0 LOSS
Real Ávila CF Real Ávila CF
W
Real Ávila CF Real Ávila CF
23.02.20 1 : 0 WIN
Zamora Zamora
D
CD Mirandes B CD Mirandes B
29.02.20 1 : 1 DRAW
Real Ávila CF Real Ávila CF
L
Real Ávila CF Real Ávila CF
08.03.20 0 : 1 LOSS
La Virgen del Camino La Virgen del Camino
10 SD Almazán SD Almazán 28 10 8 10 36:35 1 38 W
SD Almazán SD Almazán
09.02.20 1 : 0 WIN
UD Santa Marta UD Santa Marta
D
La Baneza La Baneza
16.02.20 0 : 0 DRAW
SD Almazán SD Almazán
L
SD Almazán SD Almazán
22.02.20 0 : 2 LOSS
Cristo Atletico Cristo Atletico
W
CA Bembibre CA Bembibre
01.03.20 0 : 1 WIN
SD Almazán SD Almazán
L
SD Almazán SD Almazán
08.03.20 0 : 1 LOSS
Arandina Arandina
11 Real Burgos C.F. Real Burgos C.F. 29 10 6 13 36:39 -3 36 W
Real Burgos C.F. Real Burgos C.F.
09.02.20 2 : 0 WIN
La Virgen del Camino La Virgen del Camino
W
La Granja La Granja
15.02.20 1 : 3 WIN
Real Burgos C.F. Real Burgos C.F.
W
Real Burgos C.F. Real Burgos C.F.
23.02.20 1 : 0 WIN
CD Bupolsa CD Bupolsa
W
UD Santa Marta UD Santa Marta
01.03.20 2 : 4 WIN
Real Burgos C.F. Real Burgos C.F.
W
Real Burgos C.F. Real Burgos C.F.
08.03.20 2 : 0 WIN
La Baneza La Baneza
12 Jupiter Leones Jupiter Leones 29 10 5 14 40:50 -10 35 D
Jupiter Leones Jupiter Leones
08.02.20 1 : 1 DRAW
CD Mirandes B CD Mirandes B
W
La Virgen del Camino La Virgen del Camino
15.02.20 1 : 3 WIN
Jupiter Leones Jupiter Leones
W
Jupiter Leones Jupiter Leones
22.02.20 1 : 0 WIN
La Granja La Granja
W
CD Bupolsa CD Bupolsa
01.03.20 0 : 1 WIN
Jupiter Leones Jupiter Leones
L
Jupiter Leones Jupiter Leones
07.03.20 1 : 2 LOSS
UD Santa Marta UD Santa Marta
13 CD Bupolsa CD Bupolsa 29 10 4 15 26:33 -7 34 L
Gimnástica Segoviana Gimnástica Segoviana
09.02.20 2 : 1 LOSS
CD Bupolsa CD Bupolsa
D
CD Bupolsa CD Bupolsa
16.02.20 1 : 1 DRAW
Burgos Promesas Burgos Promesas
L
Real Burgos C.F. Real Burgos C.F.
23.02.20 1 : 0 LOSS
CD Bupolsa CD Bupolsa
L
CD Bupolsa CD Bupolsa
01.03.20 0 : 1 LOSS
Jupiter Leones Jupiter Leones
L
Becerril Becerril
08.03.20 2 : 1 LOSS
CD Bupolsa CD Bupolsa
14 Becerril Becerril 28 9 5 14 30:46 -16 32 D
Becerril Becerril
09.02.20 1 : 1 DRAW
Zamora Zamora
W
CD Mirandes B CD Mirandes B
15.02.20 0 : 1 WIN
Becerril Becerril
W
Becerril Becerril
23.02.20 1 : 0 WIN
La Virgen del Camino La Virgen del Camino
W
La Granja La Granja
29.02.20 1 : 5 WIN
Becerril Becerril
W
Becerril Becerril
08.03.20 2 : 1 WIN
CD Bupolsa CD Bupolsa
15 UD Santa Marta UD Santa Marta 29 8 8 13 24:32 -8 32 L
SD Almazán SD Almazán
09.02.20 1 : 0 LOSS
UD Santa Marta UD Santa Marta
L
UD Santa Marta UD Santa Marta
16.02.20 0 : 1 LOSS
Gimnástica Segoviana Gimnástica Segoviana
W
Burgos Promesas Burgos Promesas
22.02.20 1 : 2 WIN
UD Santa Marta UD Santa Marta
L
UD Santa Marta UD Santa Marta
01.03.20 2 : 4 LOSS
Real Burgos C.F. Real Burgos C.F.
W
Jupiter Leones Jupiter Leones
07.03.20 1 : 2 WIN
UD Santa Marta UD Santa Marta
16 La Virgen del Camino La Virgen del Camino 29 9 3 17 33:54 -21 30 L
Real Burgos C.F. Real Burgos C.F.
09.02.20 2 : 0 LOSS
La Virgen del Camino La Virgen del Camino
L
La Virgen del Camino La Virgen del Camino
15.02.20 1 : 3 LOSS
Jupiter Leones Jupiter Leones
L
Becerril Becerril
23.02.20 1 : 0 LOSS
La Virgen del Camino La Virgen del Camino
W
La Virgen del Camino La Virgen del Camino
29.02.20 1 : 0 WIN
Atletico Astorga Atletico Astorga
W
Real Ávila CF Real Ávila CF
08.03.20 0 : 1 WIN
La Virgen del Camino La Virgen del Camino
17 C.D. Atletico Tordesillas C.D. Atletico Tordesillas 28 5 10 13 27:40 -13 25 D
La Baneza La Baneza
02.02.20 1 : 1 DRAW
C.D. Atletico Tordesillas C.D. Atletico Tordesillas
L
C.D. Atletico Tordesillas C.D. Atletico Tordesillas
09.02.20 1 : 4 LOSS
Cristo Atletico Cristo Atletico
D
CA Bembibre CA Bembibre
15.02.20 2 : 2 DRAW
C.D. Atletico Tordesillas C.D. Atletico Tordesillas
D
C.D. Atletico Tordesillas C.D. Atletico Tordesillas
23.02.20 0 : 0 DRAW
Arandina Arandina
L
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
07.03.20 1 : 0 LOSS
C.D. Atletico Tordesillas C.D. Atletico Tordesillas
18 La Baneza La Baneza 29 5 6 18 20:56 -36 21 D
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
08.02.20 1 : 1 DRAW
La Baneza La Baneza
D
La Baneza La Baneza
16.02.20 0 : 0 DRAW
SD Almazán SD Almazán
L
Gimnástica Segoviana Gimnástica Segoviana
23.02.20 4 : 0 LOSS
La Baneza La Baneza
W
La Baneza La Baneza
01.03.20 1 : 0 WIN
Burgos Promesas Burgos Promesas
L
Real Burgos C.F. Real Burgos C.F.
08.03.20 2 : 0 LOSS
La Baneza La Baneza
19 CD Mirandes B CD Mirandes B 29 3 11 15 24:54 -30 20 D
Jupiter Leones Jupiter Leones
08.02.20 1 : 1 DRAW
CD Mirandes B CD Mirandes B
L
CD Mirandes B CD Mirandes B
15.02.20 0 : 1 LOSS
Becerril Becerril
L
Atletico Astorga Atletico Astorga
22.02.20 1 : 0 LOSS
CD Mirandes B CD Mirandes B
D
CD Mirandes B CD Mirandes B
29.02.20 1 : 1 DRAW
Real Ávila CF Real Ávila CF
D
Numancia II Numancia II
08.03.20 1 : 1 DRAW
CD Mirandes B CD Mirandes B
20 CA Bembibre CA Bembibre 28 4 7 17 17:40 -23 19 L
Arandina Arandina
09.02.20 1 : 0 LOSS
CA Bembibre CA Bembibre
D
CA Bembibre CA Bembibre
15.02.20 2 : 2 DRAW
C.D. Atletico Tordesillas C.D. Atletico Tordesillas
W
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
22.02.20 0 : 1 WIN
CA Bembibre CA Bembibre
L
CA Bembibre CA Bembibre
01.03.20 0 : 1 LOSS
SD Almazán SD Almazán
L
Gimnástica Segoviana Gimnástica Segoviana
08.03.20 3 : 1 LOSS
CA Bembibre CA Bembibre
21 La Granja La Granja 29 4 4 21 25:70 -45 16 L
Burgos Promesas Burgos Promesas
08.02.20 2 : 1 LOSS
La Granja La Granja
L
La Granja La Granja
15.02.20 1 : 3 LOSS
Real Burgos C.F. Real Burgos C.F.
L
Jupiter Leones Jupiter Leones
22.02.20 1 : 0 LOSS
La Granja La Granja
L
La Granja La Granja
29.02.20 1 : 5 LOSS
Becerril Becerril
L
Atletico Astorga Atletico Astorga
07.03.20 4 : 1 LOSS
La Granja La Granja
Playoffs
Promotion Playoff
Relegation
Show more

Tercera Division, Group 8 tournament organized by Spain. League applicants: 21 participants. At the moment teams closest to gold medals in tournament are as follows:
Zamora - 73 points, 23 wins, 1 no-point matches, 4 draws.
Gimnástica Segoviana - 70 points, 23 won matches, 5 no-point matches, 1 draws.
Arandina - 59 points, 18 wins, 5 no-point matches, 5 draws.

On 777score.ng website you can get football schedule and Tercera Division, Group 8 (Spain) live matches.

Follow Tercera Division, Group 8 (Spain) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.ng.