Football National League
Russia

Football National League

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Football National League
1 Orenburg Orenburg 11 8 3 0 16:4 12 27 W
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
05.09.20 0 : 2 WIN
Orenburg Orenburg
W
Orenburg Orenburg
09.09.20 3 : 0 WIN
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
W
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
13.09.20 1 : 2 WIN
Orenburg Orenburg
D
Orenburg Orenburg
19.09.20 0 : 0 DRAW
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
D
Krasnodar II Krasnodar II
23.09.20 1 : 1 DRAW
Orenburg Orenburg
Baltika Kaliningrad
2 Krylia Sovetov Krylia Sovetov 11 7 1 3 24:7 17 22 W
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
05.09.20 3 : 0 WIN
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
W
Chertanovo Chertanovo
09.09.20 0 : 1 WIN
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
W
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
13.09.20 2 : 0 WIN
Tom Tomsk Tom Tomsk
W
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
19.09.20 0 : 4 WIN
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
W
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
23.09.20 7 : 0 WIN
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
Neftekhimik Nizhnekamsk
3 Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod 11 7 1 3 13:7 6 22 L
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
05.09.20 3 : 0 LOSS
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
W
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
09.09.20 1 : 0 WIN
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
W
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
13.09.20 0 : 1 WIN
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
W
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
19.09.20 3 : 0 WIN
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
W
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
23.09.20 0 : 2 WIN
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
Akron Tolyatti
4 Veles Moscow Veles Moscow 11 6 3 2 15:14 1 21 W
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
05.09.20 0 : 1 WIN
Veles Moscow Veles Moscow
D
Veles Moscow Veles Moscow
09.09.20 2 : 2 DRAW
Krasnodar II Krasnodar II
W
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
13.09.20 1 : 2 WIN
Veles Moscow Veles Moscow
L
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
19.09.20 2 : 1 LOSS
Veles Moscow Veles Moscow
W
Veles Moscow Veles Moscow
23.09.20 1 : 0 WIN
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
Chaika
5 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 11 6 2 3 19:11 8 20 W
Tom Tomsk Tom Tomsk
05.09.20 0 : 1 WIN
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
W
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
09.09.20 0 : 2 WIN
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
W
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
12.09.20 3 : 0 WIN
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
D
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
19.09.20 0 : 0 DRAW
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
W
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
23.09.20 2 : 1 WIN
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
Tekstilshchik Ivanovo
6 Spartak Moscow II Spartak Moscow II 10 6 1 3 16:10 6 19 L
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
27.08.20 1 : 2 LOSS
Krasnodar II Krasnodar II
L
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
09.09.20 0 : 2 LOSS
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
W
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
13.09.20 0 : 1 WIN
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
W
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
19.09.20 2 : 1 WIN
Veles Moscow Veles Moscow
L
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
23.09.20 2 : 1 LOSS
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
SKA-Khabarovsk
7 Chaika Chaika 11 5 3 3 12:13 -1 18 D
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
05.09.20 0 : 0 DRAW
Chaika Chaika
L
Chaika Chaika
09.09.20 1 : 2 LOSS
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
W
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
13.09.20 0 : 2 WIN
Chaika Chaika
W
Chaika Chaika
19.09.20 2 : 1 WIN
Krasnodar II Krasnodar II
W
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
23.09.20 0 : 1 WIN
Chaika Chaika
Veles Moscow
8 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk 10 5 3 2 12:3 9 18 D
Tom Tomsk Tom Tomsk
30.08.20 0 : 0 DRAW
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
W
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
05.09.20 1 : 0 WIN
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
L
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
13.09.20 0 : 1 LOSS
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
D
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
19.09.20 0 : 0 DRAW
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
W
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
23.09.20 4 : 0 WIN
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
Krylia Sovetov
9 Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 11 5 3 3 11:7 4 18 L
Krasnodar II Krasnodar II
05.09.20 3 : 1 LOSS
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
W
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
09.09.20 0 : 2 WIN
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
L
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
13.09.20 1 : 2 LOSS
Veles Moscow Veles Moscow
D
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
19.09.20 0 : 0 DRAW
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
L
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
23.09.20 0 : 1 LOSS
Chaika Chaika
Orenburg
10 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo 11 4 4 3 11:12 -1 16 W
Chertanovo Chertanovo
05.09.20 0 : 1 WIN
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
W
Tom Tomsk Tom Tomsk
09.09.20 0 : 2 WIN
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
W
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
13.09.20 2 : 1 WIN
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
L
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
19.09.20 1 : 0 LOSS
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
L
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
23.09.20 4 : 0 LOSS
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
FC Alania Vladikavkaz
11 SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk 11 5 1 5 14:15 -1 16 L
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
05.09.20 2 : 4 LOSS
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
W
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
09.09.20 2 : 0 WIN
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
L
Krasnodar II Krasnodar II
13.09.20 4 : 2 LOSS
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
D
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
19.09.20 0 : 0 DRAW
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
L
Veles Moscow Veles Moscow
23.09.20 1 : 0 LOSS
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
Spartak Moscow II
12 Torpedo Moscow Torpedo Moscow 10 4 3 3 18:11 7 15 W
Veles Moscow Veles Moscow
30.08.20 0 : 5 WIN
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
W
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
05.09.20 2 : 4 WIN
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
W
Chaika Chaika
09.09.20 1 : 2 WIN
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
L
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
13.09.20 1 : 2 LOSS
Orenburg Orenburg
L
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
23.09.20 0 : 2 LOSS
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
Chertanovo
13 Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk 9 5 0 4 6:12 -6 15 W
Tom Tomsk Tom Tomsk
22.08.20 0 : 2 WIN
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
W
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
30.08.20 1 : 0 WIN
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
L
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
12.09.20 3 : 0 LOSS
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
W
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
19.09.20 1 : 0 WIN
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
L
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
23.09.20 7 : 0 LOSS
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
Volgar Astrakhan
14 Krasnodar II Krasnodar II 11 4 3 4 16:17 -1 15 W
Krasnodar II Krasnodar II
05.09.20 3 : 1 WIN
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
D
Veles Moscow Veles Moscow
09.09.20 2 : 2 DRAW
Krasnodar II Krasnodar II
W
Krasnodar II Krasnodar II
13.09.20 4 : 2 WIN
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
L
Chaika Chaika
19.09.20 2 : 1 LOSS
Krasnodar II Krasnodar II
D
Krasnodar II Krasnodar II
23.09.20 1 : 1 DRAW
Orenburg Orenburg
Yenisey Krasnoyarsk
15 Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk 9 4 2 3 12:13 -1 14 D
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
22.08.20 2 : 2 DRAW
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
W
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
30.08.20 3 : 1 WIN
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
D
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
05.09.20 1 : 1 DRAW
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
L
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
09.09.20 1 : 0 LOSS
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
L
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
13.09.20 3 : 0 LOSS
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
Krasnodar II
16 Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan 11 3 2 6 12:13 -1 11 D
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
05.09.20 1 : 1 DRAW
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
L
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
09.09.20 1 : 0 LOSS
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
W
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
13.09.20 1 : 0 WIN
Chertanovo Chertanovo
W
Tom Tomsk Tom Tomsk
19.09.20 1 : 3 WIN
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
D
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
23.09.20 1 : 1 DRAW
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
Dynamo Bryansk
17 Fakel Voronezh Fakel Voronezh 11 3 2 6 8:11 -3 11 L
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
05.09.20 0 : 2 LOSS
Orenburg Orenburg
W
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
09.09.20 1 : 0 WIN
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
L
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
13.09.20 0 : 1 LOSS
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
W
Chertanovo Chertanovo
19.09.20 0 : 3 WIN
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
D
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
23.09.20 0 : 0 DRAW
Tom Tomsk Tom Tomsk
Irtysh Omsk
18 Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 11 2 3 6 8:15 -7 9 D
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
05.09.20 0 : 0 DRAW
Chaika Chaika
L
Orenburg Orenburg
09.09.20 3 : 0 LOSS
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
W
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
13.09.20 3 : 0 WIN
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
L
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
19.09.20 3 : 0 LOSS
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
D
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
23.09.20 1 : 1 DRAW
Chertanovo Chertanovo
Tom Tomsk
19 Akron Tolyatti Akron Tolyatti 10 2 2 6 4:10 -6 8 L
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
30.08.20 1 : 0 LOSS
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
L
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
05.09.20 0 : 1 LOSS
Veles Moscow Veles Moscow
L
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
09.09.20 2 : 0 LOSS
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
L
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
13.09.20 0 : 2 LOSS
Chaika Chaika
D
Orenburg Orenburg
19.09.20 0 : 0 DRAW
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
Nizhniy Novgorod
20 Chertanovo Chertanovo 11 2 1 8 6:17 -11 7 L
Chertanovo Chertanovo
05.09.20 0 : 1 LOSS
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
L
Chertanovo Chertanovo
09.09.20 0 : 1 LOSS
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
L
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
13.09.20 1 : 0 LOSS
Chertanovo Chertanovo
L
Chertanovo Chertanovo
19.09.20 0 : 3 LOSS
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
D
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
23.09.20 1 : 1 DRAW
Chertanovo Chertanovo
Torpedo Moscow
21 Tom Tomsk Tom Tomsk 11 0 3 8 3:16 -13 3 L
Tom Tomsk Tom Tomsk
05.09.20 0 : 1 LOSS
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
L
Tom Tomsk Tom Tomsk
09.09.20 0 : 2 LOSS
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
L
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
13.09.20 2 : 0 LOSS
Tom Tomsk Tom Tomsk
L
Tom Tomsk Tom Tomsk
19.09.20 1 : 3 LOSS
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
D
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
23.09.20 0 : 0 DRAW
Tom Tomsk Tom Tomsk
Shinnik Yaroslavl
22 Irtysh Omsk Irtysh Omsk 11 0 2 9 5:23 -18 2 L
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
05.09.20 1 : 0 LOSS
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
L
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
09.09.20 0 : 2 LOSS
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
L
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
13.09.20 2 : 1 LOSS
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
L
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
19.09.20 0 : 4 LOSS
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
D
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
23.09.20 1 : 1 DRAW
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
Fakel Voronezh
Promotion
Promotion Playoff
Relegation
Show more

Show more

Football National League tournament held by Russia. Championship competitors: 22 participating teams. As of today teams closest to the final first place in league are as follows:
Orenburg - 27 points, 8 won matches, 0 defeats, 3 draws.
Krylia Sovetov - 22 points, 7 wins, 3 no-point matches, 1 draws.
Nizhniy Novgorod - 22 points, 7 won matches, 3 losses, 1 draws.

On 777score.ng portal you can find football schedule and Football National League (Russia) live matches.

Schedule of the most interesting football clubs - Football National League (Russia):
Tom Tomsk - Shinnik Yaroslavl (27.09.2020 06:00)
Yenisey Krasnoyarsk - Krasnodar II (27.09.2020 06:00)
Irtysh Omsk - Fakel Voronezh (27.09.2020 07:00)

Follow Football National League (Russia) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.ng.