III Liga, Group 2
Poland

III Liga, Group 2

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
2
1 Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska 13 11 1 1 35:13 22 34 W
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
25.09.20 5 : 0 WIN
KP Chemik Police KP Chemik Police
W
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
03.10.20 0 : 2 WIN
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
D
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
10.10.20 0 : 0 DRAW
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
W
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
17.10.20 0 : 4 WIN
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
L
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
25.10.20 0 : 6 LOSS
Swit Skolwin Swit Skolwin
Gryf Wejherowo
2 Radunia Stezyca Radunia Stezyca 13 10 1 2 40:11 29 31 L
Pomorzanin Torun Pomorzanin Torun
26.09.20 2 : 1 LOSS
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
W
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
03.10.20 1 : 0 WIN
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
W
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
10.10.20 0 : 4 WIN
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
W
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
18.10.20 4 : 0 WIN
Unia Janikowo Unia Janikowo
D
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
25.10.20 3 : 3 DRAW
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
Mieszko Gniezno
3 Swit Skolwin Swit Skolwin 13 9 3 1 31:10 21 30 W
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
26.09.20 2 : 4 WIN
Swit Skolwin Swit Skolwin
D
Swit Skolwin Swit Skolwin
03.10.20 0 : 0 DRAW
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
W
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
10.10.20 0 : 1 WIN
Swit Skolwin Swit Skolwin
W
Swit Skolwin Swit Skolwin
18.10.20 2 : 0 WIN
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
W
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
25.10.20 0 : 6 WIN
Swit Skolwin Swit Skolwin
Pomorzanin Torun
4 SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia 13 8 3 2 27:12 15 27 W
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
26.09.20 6 : 0 WIN
Gornik Konin Gornik Konin
L
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
03.10.20 1 : 0 LOSS
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
W
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
10.10.20 6 : 0 WIN
KP Chemik Police KP Chemik Police
L
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
17.10.20 4 : 0 LOSS
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
W
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
25.10.20 1 : 0 WIN
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
Gwardia Koszalin
5 KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski 13 7 1 5 24:24 -2 22 L
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
03.10.20 2 : 1 LOSS
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
W
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
10.10.20 3 : 1 WIN
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
W
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
17.10.20 2 : 1 WIN
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
W
Elana Torun Elana Torun
21.10.20 1 : 2 WIN
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
W
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
24.10.20 0 : 2 WIN
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
MKS Flota Swinoujscie
6 Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin 13 6 3 4 32:21 11 21 W
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
26.09.20 2 : 3 WIN
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
W
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
04.10.20 7 : 1 WIN
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
L
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
10.10.20 3 : 1 LOSS
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
W
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
17.10.20 1 : 0 WIN
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
D
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
24.10.20 2 : 2 DRAW
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
Elana Torun
7 GKS Przodkowo GKS Przodkowo 13 5 5 3 22:15 7 20 D
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
26.09.20 1 : 1 DRAW
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
L
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
03.10.20 0 : 2 LOSS
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
W
Pomorzanin Torun Pomorzanin Torun
10.10.20 0 : 2 WIN
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
W
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
17.10.20 4 : 0 WIN
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
W
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
24.10.20 0 : 1 WIN
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
Unia Janikowo
8 Unia Janikowo Unia Janikowo 13 6 2 5 22:27 -5 20 W
Unia Janikowo Unia Janikowo
26.09.20 3 : 1 WIN
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
D
Elana Torun Elana Torun
04.10.20 1 : 1 DRAW
Unia Janikowo Unia Janikowo
W
Unia Janikowo Unia Janikowo
10.10.20 2 : 1 WIN
Gornik Konin Gornik Konin
L
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
18.10.20 4 : 0 LOSS
Unia Janikowo Unia Janikowo
W
Unia Janikowo Unia Janikowo
24.10.20 2 : 0 WIN
KP Chemik Police KP Chemik Police
GKS Przodkowo
9 Elana Torun Elana Torun 12 4 6 2 22:12 10 18 D
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
26.09.20 1 : 1 DRAW
Elana Torun Elana Torun
D
Elana Torun Elana Torun
04.10.20 1 : 1 DRAW
Unia Janikowo Unia Janikowo
W
Elana Torun Elana Torun
17.10.20 5 : 0 WIN
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
L
Elana Torun Elana Torun
21.10.20 1 : 2 LOSS
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
W
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
24.10.20 1 : 2 WIN
Elana Torun Elana Torun
Baltyk Koszalin
10 Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II 12 5 3 4 30:27 3 18 W
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
19.09.20 1 : 4 WIN
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
W
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
27.09.20 3 : 0 WIN
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
W
Gornik Konin Gornik Konin
17.10.20 1 : 4 WIN
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
D
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
21.10.20 3 : 3 DRAW
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
D
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
25.10.20 3 : 3 DRAW
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
KP Chemik Police
11 K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew 13 5 3 5 20:17 3 18 D
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
26.09.20 1 : 1 DRAW
Elana Torun Elana Torun
W
Gornik Konin Gornik Konin
03.10.20 0 : 1 WIN
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
L
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
10.10.20 0 : 4 LOSS
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
W
KP Chemik Police KP Chemik Police
17.10.20 0 : 2 WIN
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
L
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
24.10.20 0 : 1 LOSS
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
Unia Swarzedz
12 Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg 12 4 6 2 17:15 2 18 W
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
19.09.20 0 : 1 WIN
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
D
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
26.09.20 1 : 1 DRAW
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
D
Swit Skolwin Swit Skolwin
03.10.20 0 : 0 DRAW
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
L
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
17.10.20 2 : 1 LOSS
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
D
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
24.10.20 2 : 2 DRAW
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
Nielba Wagrowiec
13 Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec 12 5 2 5 25:21 4 17 W
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
19.09.20 1 : 2 WIN
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
W
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
26.09.20 4 : 3 WIN
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
D
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
03.10.20 2 : 2 DRAW
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
L
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
10.10.20 0 : 1 LOSS
Swit Skolwin Swit Skolwin
L
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
24.10.20 0 : 2 LOSS
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
Kotwica Kolobrzeg
14 JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin 13 4 4 5 25:21 4 16 L
Unia Janikowo Unia Janikowo
26.09.20 3 : 1 LOSS
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
W
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
10.10.20 0 : 2 WIN
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
L
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
17.10.20 1 : 0 LOSS
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
D
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
21.10.20 3 : 3 DRAW
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
L
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
24.10.20 1 : 2 LOSS
Elana Torun Elana Torun
Gornik Konin
15 MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie 12 4 4 4 18:26 -8 16 D
KP Chemik Police KP Chemik Police
19.09.20 0 : 0 DRAW
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
D
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
26.09.20 1 : 1 DRAW
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
W
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
03.10.20 1 : 2 WIN
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
L
Swit Skolwin Swit Skolwin
18.10.20 2 : 0 LOSS
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
W
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
24.10.20 3 : 1 WIN
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
KP Starogard Gdanski
16 Unia Swarzedz Unia Swarzedz 13 4 3 6 17:17 1 15 L
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
26.09.20 4 : 3 LOSS
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
L
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
03.10.20 1 : 2 LOSS
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
D
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
10.10.20 0 : 0 DRAW
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
W
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
17.10.20 2 : 0 WIN
Pomorzanin Torun Pomorzanin Torun
L
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
25.10.20 1 : 0 LOSS
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
K.S. Sokol Kleczew
17 Pomorzanin Torun Pomorzanin Torun 13 3 5 5 13:17 -4 14 W
Pomorzanin Torun Pomorzanin Torun
26.09.20 2 : 1 WIN
Radunia Stezyca Radunia Stezyca
L
KP Chemik Police KP Chemik Police
03.10.20 1 : 0 LOSS
Pomorzanin Torun Pomorzanin Torun
L
Pomorzanin Torun Pomorzanin Torun
10.10.20 0 : 2 LOSS
GKS Przodkowo GKS Przodkowo
L
Unia Swarzedz Unia Swarzedz
17.10.20 2 : 0 LOSS
Pomorzanin Torun Pomorzanin Torun
D
Pomorzanin Torun Pomorzanin Torun
24.10.20 1 : 1 DRAW
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
Swit Skolwin
18 Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin 12 3 3 6 15:18 -3 12 L
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
19.09.20 0 : 2 LOSS
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
D
Kotwica Kolobrzeg Kotwica Kolobrzeg
26.09.20 1 : 1 DRAW
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
D
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
03.10.20 2 : 2 DRAW
Nielba Wagrowiec Nielba Wagrowiec
L
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
17.10.20 0 : 4 LOSS
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
D
Pomorzanin Torun Pomorzanin Torun
24.10.20 1 : 1 DRAW
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
SKS Baltyk Gdynia
19 Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo 11 3 1 7 14:28 -14 10 L
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
12.09.20 0 : 1 LOSS
Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
L
Swit Skolwin Swit Skolwin
19.09.20 5 : 0 LOSS
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
L
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
26.09.20 2 : 3 LOSS
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
W
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
03.10.20 2 : 1 WIN
KP Starogard Gdanski KP Starogard Gdanski
L
MKS Flota Swinoujscie MKS Flota Swinoujscie
24.10.20 3 : 1 LOSS
Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
Polonia Sroda Wielkopolska
20 KP Chemik Police KP Chemik Police 13 1 2 10 5:36 -31 5 L
Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda Wielkopolska
25.09.20 5 : 0 LOSS
KP Chemik Police KP Chemik Police
W
KP Chemik Police KP Chemik Police
03.10.20 1 : 0 WIN
Pomorzanin Torun Pomorzanin Torun
L
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
10.10.20 6 : 0 LOSS
KP Chemik Police KP Chemik Police
L
KP Chemik Police KP Chemik Police
17.10.20 0 : 2 LOSS
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
L
Unia Janikowo Unia Janikowo
24.10.20 2 : 0 LOSS
KP Chemik Police KP Chemik Police
Pogon Szczecin II
21 Gornik Konin Gornik Konin 13 0 2 11 8:35 -27 2 L
SKS Baltyk Gdynia SKS Baltyk Gdynia
26.09.20 6 : 0 LOSS
Gornik Konin Gornik Konin
L
Gornik Konin Gornik Konin
03.10.20 0 : 1 LOSS
K.S. Sokol Kleczew K.S. Sokol Kleczew
L
Unia Janikowo Unia Janikowo
10.10.20 2 : 1 LOSS
Gornik Konin Gornik Konin
L
Gornik Konin Gornik Konin
17.10.20 1 : 4 LOSS
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
D
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
24.10.20 1 : 1 DRAW
Gornik Konin Gornik Konin
JKS Jarota Jarocin
22 Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno 13 0 1 12 8:47 -39 1 L
Pogon Szczecin II Pogon Szczecin II
27.09.20 3 : 0 LOSS
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
L
Baltyk Koszalin Baltyk Koszalin
04.10.20 7 : 1 LOSS
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
L
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
10.10.20 0 : 2 LOSS
JKS Jarota Jarocin JKS Jarota Jarocin
L
Elana Torun Elana Torun
17.10.20 5 : 0 LOSS
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
D
Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
24.10.20 1 : 1 DRAW
Gornik Konin Gornik Konin
Radunia Stezyca
Promotion
Relegation
Show more

Show more

III Liga, Group 2 championship held by Poland. Championship applicants: 22 football clubs. At the moment the best teams in championship are as follows:
Polonia Sroda Wielkopolska - 34 points, 11 wins, 1 no-point matches, 1 draws.
Radunia Stezyca - 31 points, 10 wins, 2 defeats, 1 draws.
Swit Skolwin - 30 points, 9 triumphs, 1 lost matches, 3 draws.

On 777score.ng website you can get football schedule and III Liga, Group 2 (Poland) live matches.

Schedule of key clubs - III Liga, Group 2 (Poland):
Kotwica Kolobrzeg - Nielba Wagrowiec (30.10.2020 12:00)
Baltyk Koszalin - Elana Torun (31.10.2020 06:00)
KP Chemik Police - Pogon Szczecin II (31.10.2020 07:00)

Follow III Liga, Group 2 (Poland) live standings, discover match results, team statistics in real time and watch football online at 777score.ng.