III Liga, Group 1
Poland

III Liga, Group 1

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
1
1 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki 11 8 2 1 28:9 19 26 W
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
27.09.20 0 : 3 WIN
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
W
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
03.10.20 4 : 3 WIN
Huragan Morag Huragan Morag
W
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
10.10.20 0 : 3 WIN
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
W
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
17.10.20 3 : 0 WIN
MKS Kutno MKS Kutno
W
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
24.10.20 1 : 2 WIN
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
Ruch Wysokie Mazowieckie
2 Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki 11 8 0 3 22:10 12 24 W
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
19.09.20 4 : 0 WIN
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
W
Huragan Morag Huragan Morag
26.09.20 1 : 2 WIN
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
W
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
03.10.20 1 : 0 WIN
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
L
MKS Kutno MKS Kutno
10.10.20 3 : 2 LOSS
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
W
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
17.10.20 2 : 1 WIN
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
Ruch Wysokie Mazowieckie
3 KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa 11 7 2 2 24:11 13 23 W
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
26.09.20 4 : 1 WIN
Bron Radom Bron Radom
D
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
30.09.20 3 : 3 DRAW
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
D
Jagiellonia II Jagiellonia II
04.10.20 1 : 1 DRAW
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
W
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
10.10.20 3 : 0 WIN
KS Wasilkow KS Wasilkow
W
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
18.10.20 1 : 2 WIN
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
Sokol Aleksandrow Lodzki
4 Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki 11 6 3 2 23:7 16 21 W
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
19.09.20 0 : 3 WIN
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
D
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
26.09.20 0 : 0 DRAW
Legionovia Legionovia
L
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
03.10.20 1 : 0 LOSS
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
L
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
10.10.20 0 : 1 LOSS
Bron Radom Bron Radom
W
KS Wasilkow KS Wasilkow
17.10.20 1 : 8 WIN
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
KSP Polonia Warszawa
5 Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz 11 6 3 2 19:12 7 21 L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
19.09.20 4 : 2 LOSS
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
L
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
27.09.20 0 : 2 LOSS
MKS Kutno MKS Kutno
W
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
04.10.20 2 : 1 WIN
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
W
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
11.10.20 0 : 3 WIN
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
W
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
18.10.20 2 : 0 WIN
RKS Radomsko RKS Radomsko
Unia Skierniewice
6 Legionovia Legionovia 11 6 3 2 12:7 5 21 D
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
26.09.20 0 : 0 DRAW
Legionovia Legionovia
L
Legionovia Legionovia
03.10.20 1 : 2 LOSS
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
D
Legionovia Legionovia
17.10.20 1 : 1 DRAW
Huragan Morag Huragan Morag
W
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
21.10.20 0 : 1 WIN
Legionovia Legionovia
L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
24.10.20 4 : 2 LOSS
Legionovia Legionovia
MKS Kutno
7 MKS Kutno MKS Kutno 11 6 2 3 18:13 5 20 W
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
27.09.20 0 : 2 WIN
MKS Kutno MKS Kutno
W
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
03.10.20 0 : 2 WIN
MKS Kutno MKS Kutno
W
MKS Kutno MKS Kutno
10.10.20 3 : 2 WIN
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
L
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
17.10.20 3 : 0 LOSS
MKS Kutno MKS Kutno
W
MKS Kutno MKS Kutno
24.10.20 2 : 1 WIN
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
Legionovia
8 MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska 11 5 3 3 20:18 2 18 D
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
26.09.20 1 : 1 DRAW
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
W
Legionovia Legionovia
03.10.20 1 : 2 WIN
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
W
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
10.10.20 3 : 1 WIN
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
W
Bron Radom Bron Radom
17.10.20 1 : 2 WIN
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
W
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
24.10.20 5 : 1 WIN
KS Wasilkow KS Wasilkow
Sokol Aleksandrow Lodzki
9 RKS Radomsko RKS Radomsko 11 5 3 3 16:15 1 18 W
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
04.10.20 1 : 4 WIN
RKS Radomsko RKS Radomsko
W
RKS Radomsko RKS Radomsko
11.10.20 2 : 0 WIN
Wikielec Wikielec
L
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
18.10.20 2 : 0 LOSS
RKS Radomsko RKS Radomsko
W
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
21.10.20 1 : 2 WIN
RKS Radomsko RKS Radomsko
L
RKS Radomsko RKS Radomsko
24.10.20 1 : 3 LOSS
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
Pogon Grodzisk Mazowiecki
10 Legia Warsaw II Legia Warsaw II 11 5 2 4 19:16 3 17 L
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
19.09.20 4 : 0 LOSS
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
L
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
27.09.20 0 : 3 LOSS
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
W
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
03.10.20 0 : 1 WIN
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
W
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
17.10.20 0 : 1 WIN
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
L
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
21.10.20 0 : 1 LOSS
Legionovia Legionovia
Bron Radom
11 Unia Skierniewice Unia Skierniewice 11 5 1 5 18:14 4 16 L
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
03.10.20 1 : 0 LOSS
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
W
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
07.10.20 5 : 0 WIN
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
10.10.20 0 : 3 LOSS
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
W
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
17.10.20 0 : 1 WIN
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
W
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
24.10.20 4 : 2 WIN
Legionovia Legionovia
Pelikan Lowicz
12 Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki 11 5 0 6 17:27 -10 15 W
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
20.09.20 1 : 0 WIN
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
W
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
27.09.20 1 : 4 WIN
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
L
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
04.10.20 1 : 4 LOSS
RKS Radomsko RKS Radomsko
L
Jagiellonia II Jagiellonia II
10.10.20 6 : 0 LOSS
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
L
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
18.10.20 1 : 2 LOSS
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
Wikielec
13 Blonianka Blonie Blonianka Blonie 11 4 2 5 23:18 5 14 L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
26.09.20 1 : 0 LOSS
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
L
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
03.10.20 0 : 2 LOSS
MKS Kutno MKS Kutno
W
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
10.10.20 1 : 3 WIN
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
D
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
17.10.20 0 : 0 DRAW
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
W
RKS Radomsko RKS Radomsko
24.10.20 1 : 3 WIN
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
Jagiellonia II
14 Jagiellonia II Jagiellonia II 9 4 2 3 14:11 3 14 W
Jagiellonia II Jagiellonia II
05.09.20 1 : 0 WIN
MKS Kutno MKS Kutno
W
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
12.09.20 1 : 2 WIN
Jagiellonia II Jagiellonia II
L
RKS Radomsko RKS Radomsko
27.09.20 3 : 0 LOSS
Jagiellonia II Jagiellonia II
D
Jagiellonia II Jagiellonia II
04.10.20 1 : 1 DRAW
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
W
Jagiellonia II Jagiellonia II
10.10.20 6 : 0 WIN
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
Blonianka Blonie
15 Bron Radom Bron Radom 11 3 3 5 10:18 -8 12 W
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
19.09.20 0 : 2 WIN
Bron Radom Bron Radom
L
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
26.09.20 4 : 1 LOSS
Bron Radom Bron Radom
D
Bron Radom Bron Radom
03.10.20 1 : 1 DRAW
KS Wasilkow KS Wasilkow
W
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
10.10.20 0 : 1 WIN
Bron Radom Bron Radom
L
Bron Radom Bron Radom
17.10.20 1 : 2 LOSS
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
Legia Warsaw II
16 Wikielec Wikielec 10 3 2 5 17:24 -7 11 L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
12.09.20 4 : 1 LOSS
Wikielec Wikielec
W
Wikielec Wikielec
19.09.20 2 : 0 WIN
MKS Kutno MKS Kutno
L
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
26.09.20 4 : 1 LOSS
Wikielec Wikielec
D
Wikielec Wikielec
03.10.20 0 : 0 DRAW
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
L
RKS Radomsko RKS Radomsko
11.10.20 2 : 0 LOSS
Wikielec Wikielec
Jagiellonia II
17 Ursus Warszawa Ursus Warszawa 11 3 1 7 14:18 -4 10 W
KS Wasilkow KS Wasilkow
26.09.20 0 : 2 WIN
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
W
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
03.10.20 1 : 0 WIN
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
L
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
10.10.20 3 : 1 LOSS
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
L
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
17.10.20 0 : 1 LOSS
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
D
Huragan Morag Huragan Morag
24.10.20 0 : 0 DRAW
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
Unia Skierniewice
18 MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag 11 3 1 7 11:18 -7 10 D
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
26.09.20 1 : 1 DRAW
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
L
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
03.10.20 0 : 1 LOSS
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
W
Huragan Morag Huragan Morag
10.10.20 0 : 3 WIN
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
L
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
17.10.20 0 : 1 LOSS
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
L
MKS Kutno MKS Kutno
24.10.20 2 : 1 LOSS
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
ZKS Olimpia Zambrow
19 ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow 11 3 0 8 18:20 -2 9 W
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
26.09.20 4 : 1 WIN
Wikielec Wikielec
L
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
04.10.20 2 : 1 LOSS
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
L
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
10.10.20 1 : 3 LOSS
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
L
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
17.10.20 2 : 1 LOSS
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
L
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
24.10.20 1 : 2 LOSS
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
MMKS Concordia Elblag
20 Huragan Morag Huragan Morag 11 2 2 7 14:24 -10 8 L
Huragan Morag Huragan Morag
26.09.20 1 : 2 LOSS
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
L
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
03.10.20 4 : 3 LOSS
Huragan Morag Huragan Morag
L
Huragan Morag Huragan Morag
10.10.20 0 : 3 LOSS
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
D
Legionovia Legionovia
17.10.20 1 : 1 DRAW
Huragan Morag Huragan Morag
D
Huragan Morag Huragan Morag
24.10.20 0 : 0 DRAW
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
Bron Radom
21 Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie 10 1 4 5 9:22 -13 7 D
Wikielec Wikielec
03.10.20 0 : 0 DRAW
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
07.10.20 5 : 0 LOSS
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
L
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
11.10.20 0 : 3 LOSS
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
D
Blonianka Blonie Blonianka Blonie
17.10.20 0 : 0 DRAW
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
L
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
21.10.20 1 : 2 LOSS
RKS Radomsko RKS Radomsko
Pogon Grodzisk Mazowiecki
22 KS Wasilkow KS Wasilkow 11 0 1 10 4:38 -34 1 L
KS Wasilkow KS Wasilkow
26.09.20 0 : 2 LOSS
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
D
Bron Radom Bron Radom
03.10.20 1 : 1 DRAW
KS Wasilkow KS Wasilkow
L
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
10.10.20 3 : 0 LOSS
KS Wasilkow KS Wasilkow
L
KS Wasilkow KS Wasilkow
17.10.20 1 : 8 LOSS
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
L
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
24.10.20 5 : 1 LOSS
KS Wasilkow KS Wasilkow
Legia Warsaw II
Promotion
Relegation
Show more

Show more

III Liga, Group 1 tournament organized by Poland. Contest registrants: 22 football teams. As of today teams closest to gold medals in championship are as follows:
Swit Nowy Dwor Mazowiecki - 26 points, 8 wins, 1 no-point matches, 2 draws.
Pogon Grodzisk Mazowiecki - 24 points, 8 won matches, 3 defeats, 0 draws.
KSP Polonia Warszawa - 23 points, 7 wins, 2 lost games, 2 draws.

On 777score.ng website you can see football schedule and III Liga, Group 1 (Poland) live matches.

Schedule of key football clubs - III Liga, Group 1 (Poland):
Legia Warsaw II - Bron Radom (25.10.2020 05:00)
Lechia Tomaszow Mazowiecki - Wikielec (25.10.2020 05:00)
Wiazownica - GPTS Avia Swidnik (25.10.2020 08:00)

Follow III Liga, Group 1 (Poland) live standings, discover match results, team statistics in real time and watch football online at 777score.ng.