Oberliga Westfalen
Germany

Oberliga Westfalen

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Oberliga Westfalen
1 Gutersloh 2000 Gutersloh 2000 5 5 0 0 10:1 9 15 W
Gutersloh 2000 Gutersloh 2000
06.09.20 2 : 0 WIN
SG Finnentrop-Bamenohl
W
Preussen Munster II Preussen Munster II
13.09.20 0 : 4 WIN
Gutersloh 2000 Gutersloh 2000
W
Gutersloh 2000 Gutersloh 2000
20.09.20 1 : 0 WIN
Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
W
Eintracht Rheine Eintracht Rheine
24.09.20 1 : 2 WIN
Gutersloh 2000 Gutersloh 2000
W
Paderborn 07 II Paderborn 07 II
30.09.20 0 : 1 WIN
Gutersloh 2000 Gutersloh 2000
Schermbeck
2 Holzwickeder Holzwickeder 4 4 0 0 13:2 11 12 W
Hammer SpVg Hammer SpVg
13.09.20 1 : 2 WIN
Holzwickeder Holzwickeder
W
Holzwickeder Holzwickeder
20.09.20 4 : 1 WIN
Sportfreunde Siegen Sportfreunde Siegen
W
TuS Haltern TuS Haltern
24.09.20 0 : 4 WIN
Holzwickeder Holzwickeder
W
Holzwickeder Holzwickeder
27.09.20 3 : 0 WIN
TSV Victoria Clarholz
TuS Erndtebruck
3 TSG Sprockhovel TSG Sprockhovel 4 4 0 0 11:6 5 12 W
TSG Sprockhovel TSG Sprockhovel
06.09.20 4 : 3 WIN
Paderborn 07 II Paderborn 07 II
W
TSG Sprockhovel TSG Sprockhovel
20.09.20 3 : 2 WIN
Hammer SpVg Hammer SpVg
W
Sportfreunde Siegen Sportfreunde Siegen
24.09.20 0 : 2 WIN
TSG Sprockhovel TSG Sprockhovel
W
TSG Sprockhovel TSG Sprockhovel
27.09.20 2 : 1 WIN
TuS Haltern TuS Haltern
TSV Victoria Clarholz
4 TuS Ennepetal TuS Ennepetal 5 3 2 0 15:9 6 11 W
TuS Ennepetal TuS Ennepetal
06.09.20 3 : 2 WIN
ASC 09 Dortmund ASC 09 Dortmund
D
Paderborn 07 II Paderborn 07 II
13.09.20 3 : 3 DRAW
TuS Ennepetal TuS Ennepetal
D
TuS Ennepetal TuS Ennepetal
20.09.20 2 : 2 DRAW
Schermbeck Schermbeck
W
Hammer SpVg Hammer SpVg
24.09.20 1 : 5 WIN
TuS Ennepetal TuS Ennepetal
W
TuS Ennepetal TuS Ennepetal
27.09.20 2 : 1 WIN
Sportfreunde Siegen Sportfreunde Siegen
TuS Haltern
5 1. Kaan-Marienborn 1. Kaan-Marienborn 4 3 1 0 16:4 12 10 W
1. Kaan-Marienborn 1. Kaan-Marienborn
06.09.20 4 : 2 WIN
Preussen Munster II Preussen Munster II
D
Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
13.09.20 1 : 1 DRAW
1. Kaan-Marienborn 1. Kaan-Marienborn
W
1. Kaan-Marienborn 1. Kaan-Marienborn
20.09.20 8 : 1 WIN
Eintracht Rheine Eintracht Rheine
W
ASC 09 Dortmund ASC 09 Dortmund
24.09.20 0 : 3 WIN
1. Kaan-Marienborn 1. Kaan-Marienborn
Hammer SpVg
6 Westfalia Rhynern Westfalia Rhynern 4 2 2 0 10:6 4 8 D
Westfalia Rhynern Westfalia Rhynern
06.09.20 2 : 2 DRAW
Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
W
Eintracht Rheine Eintracht Rheine
13.09.20 1 : 3 WIN
Westfalia Rhynern Westfalia Rhynern
W
Westfalia Rhynern Westfalia Rhynern
20.09.20 4 : 2 WIN
ASC 09 Dortmund ASC 09 Dortmund
D
Westfalia Rhynern Westfalia Rhynern
27.09.20 1 : 1 DRAW
Schermbeck Schermbeck
Hammer SpVg
7 Wattenscheid 09 Wattenscheid 09 5 2 2 1 5:4 1 8 D
Westfalia Rhynern Westfalia Rhynern
06.09.20 2 : 2 DRAW
Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
D
Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
13.09.20 1 : 1 DRAW
1. Kaan-Marienborn 1. Kaan-Marienborn
L
Gutersloh 2000 Gutersloh 2000
20.09.20 1 : 0 LOSS
Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
W
Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
24.09.20 1 : 0 WIN
SG Finnentrop-Bamenohl
W
Preussen Munster II Preussen Munster II
27.09.20 0 : 1 WIN
Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
Westfalia Herne
8 SpVgg Vreden 1921 SpVgg Vreden 1921 5 2 1 2 12:10 2 7 L
SpVgg Vreden 1921
06.09.20 2 : 3 LOSS
Eintracht Rheine Eintracht Rheine
L
ASC 09 Dortmund ASC 09 Dortmund
13.09.20 3 : 2 LOSS
SpVgg Vreden 1921
W
SpVgg Vreden 1921
20.09.20 4 : 1 WIN
Paderborn 07 II Paderborn 07 II
D
Schermbeck Schermbeck
24.09.20 2 : 2 DRAW
SpVgg Vreden 1921
W
SpVgg Vreden 1921
27.09.20 2 : 1 WIN
Hammer SpVg Hammer SpVg
Sportfreunde Siegen
9 RSV Meinerzhagen RSV Meinerzhagen 3 2 0 1 9:5 4 6 W
RSV Meinerzhagen RSV Meinerzhagen
06.09.20 3 : 0 WIN
Hammer SpVg Hammer SpVg
L
RSV Meinerzhagen RSV Meinerzhagen
20.09.20 2 : 4 LOSS
TuS Haltern TuS Haltern
W
TSV Victoria Clarholz
24.09.20 1 : 4 WIN
RSV Meinerzhagen RSV Meinerzhagen
TuS Erndtebruck
10 TuS Erndtebruck TuS Erndtebruck 4 2 0 2 4:4 -1 6 L
TuS Erndtebruck TuS Erndtebruck
06.09.20 0 : 1 LOSS
Sportfreunde Siegen Sportfreunde Siegen
L
TuS Haltern TuS Haltern
13.09.20 1 : 0 LOSS
TuS Erndtebruck TuS Erndtebruck
W
TuS Erndtebruck TuS Erndtebruck
20.09.20 2 : 1 WIN
TSV Victoria Clarholz
W
Westfalia Herne Westfalia Herne
27.09.20 1 : 2 WIN
TuS Erndtebruck TuS Erndtebruck
RSV Meinerzhagen
11 TuS Haltern TuS Haltern 4 2 0 2 6:8 -2 6 W
TuS Haltern TuS Haltern
13.09.20 1 : 0 WIN
TuS Erndtebruck TuS Erndtebruck
W
RSV Meinerzhagen RSV Meinerzhagen
20.09.20 2 : 4 WIN
TuS Haltern TuS Haltern
L
TuS Haltern TuS Haltern
24.09.20 0 : 4 LOSS
Holzwickeder Holzwickeder
L
TSG Sprockhovel TSG Sprockhovel
27.09.20 2 : 1 LOSS
TuS Haltern TuS Haltern
TuS Ennepetal
12 Preussen Munster II Preussen Munster II 5 2 0 3 6:10 -4 6 L
1. Kaan-Marienborn 1. Kaan-Marienborn
06.09.20 4 : 2 LOSS
Preussen Munster II Preussen Munster II
L
Preussen Munster II Preussen Munster II
13.09.20 0 : 4 LOSS
Gutersloh 2000 Gutersloh 2000
W
SG Finnentrop-Bamenohl
20.09.20 0 : 1 WIN
Preussen Munster II Preussen Munster II
W
Preussen Munster II Preussen Munster II
24.09.20 3 : 1 WIN
Westfalia Herne Westfalia Herne
L
Preussen Munster II Preussen Munster II
27.09.20 0 : 1 LOSS
Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
Eintracht Rheine
13 Eintracht Rheine Eintracht Rheine 5 1 1 3 8:17 -9 4 W
SpVgg Vreden 1921
06.09.20 2 : 3 WIN
Eintracht Rheine Eintracht Rheine
L
Eintracht Rheine Eintracht Rheine
13.09.20 1 : 3 LOSS
Westfalia Rhynern Westfalia Rhynern
L
1. Kaan-Marienborn 1. Kaan-Marienborn
20.09.20 8 : 1 LOSS
Eintracht Rheine Eintracht Rheine
L
Eintracht Rheine Eintracht Rheine
24.09.20 1 : 2 LOSS
Gutersloh 2000 Gutersloh 2000
D
SG Finnentrop-Bamenohl
27.09.20 2 : 2 DRAW
Eintracht Rheine Eintracht Rheine
Preussen Munster II
14 Schermbeck Schermbeck 3 0 3 0 5:5 0 3 D
TuS Ennepetal TuS Ennepetal
20.09.20 2 : 2 DRAW
Schermbeck Schermbeck
D
Schermbeck Schermbeck
24.09.20 2 : 2 DRAW
SpVgg Vreden 1921
D
Westfalia Rhynern Westfalia Rhynern
27.09.20 1 : 1 DRAW
Schermbeck Schermbeck
Gutersloh 2000
15 ASC 09 Dortmund ASC 09 Dortmund 4 1 0 3 7:12 -5 3 L
TuS Ennepetal TuS Ennepetal
06.09.20 3 : 2 LOSS
ASC 09 Dortmund ASC 09 Dortmund
W
ASC 09 Dortmund ASC 09 Dortmund
13.09.20 3 : 2 WIN
SpVgg Vreden 1921
L
Westfalia Rhynern Westfalia Rhynern
20.09.20 4 : 2 LOSS
ASC 09 Dortmund ASC 09 Dortmund
L
ASC 09 Dortmund ASC 09 Dortmund
24.09.20 0 : 3 LOSS
1. Kaan-Marienborn 1. Kaan-Marienborn
SG Finnentrop-Bamenohl
16 TSV Victoria Clarholz TSV Victoria Clarholz 4 1 0 3 5:10 -5 3 W
Westfalia Herne Westfalia Herne
06.09.20 1 : 3 WIN
TSV Victoria Clarholz
L
TuS Erndtebruck TuS Erndtebruck
20.09.20 2 : 1 LOSS
TSV Victoria Clarholz
L
TSV Victoria Clarholz
24.09.20 1 : 4 LOSS
RSV Meinerzhagen RSV Meinerzhagen
L
Holzwickeder Holzwickeder
27.09.20 3 : 0 LOSS
TSV Victoria Clarholz
TSG Sprockhovel
17 Sportfreunde Siegen Sportfreunde Siegen 4 1 0 3 3:8 -5 3 W
TuS Erndtebruck TuS Erndtebruck
06.09.20 0 : 1 WIN
Sportfreunde Siegen Sportfreunde Siegen
L
Holzwickeder Holzwickeder
20.09.20 4 : 1 LOSS
Sportfreunde Siegen Sportfreunde Siegen
L
Sportfreunde Siegen Sportfreunde Siegen
24.09.20 0 : 2 LOSS
TSG Sprockhovel TSG Sprockhovel
L
TuS Ennepetal TuS Ennepetal
27.09.20 2 : 1 LOSS
Sportfreunde Siegen Sportfreunde Siegen
SpVgg Vreden 1921
18 SG Finnentrop-Bamenohl SG Finnentrop-Bamenohl 5 0 2 3 2:6 -4 2 L
Gutersloh 2000 Gutersloh 2000
06.09.20 2 : 0 LOSS
SG Finnentrop-Bamenohl
D
SG Finnentrop-Bamenohl
13.09.20 0 : 0 DRAW
Westfalia Herne Westfalia Herne
L
SG Finnentrop-Bamenohl
20.09.20 0 : 1 LOSS
Preussen Munster II Preussen Munster II
L
Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
24.09.20 1 : 0 LOSS
SG Finnentrop-Bamenohl
D
SG Finnentrop-Bamenohl
27.09.20 2 : 2 DRAW
Eintracht Rheine Eintracht Rheine
ASC 09 Dortmund
19 Paderborn 07 II Paderborn 07 II 4 0 1 3 7:12 -5 1 L
TSG Sprockhovel TSG Sprockhovel
06.09.20 4 : 3 LOSS
Paderborn 07 II Paderborn 07 II
D
Paderborn 07 II Paderborn 07 II
13.09.20 3 : 3 DRAW
TuS Ennepetal TuS Ennepetal
L
SpVgg Vreden 1921
20.09.20 4 : 1 LOSS
Paderborn 07 II Paderborn 07 II
L
Paderborn 07 II Paderborn 07 II
30.09.20 0 : 1 LOSS
Gutersloh 2000 Gutersloh 2000
SG Finnentrop-Bamenohl
20 Westfalia Herne Westfalia Herne 4 0 1 3 3:8 -5 1 L
Westfalia Herne Westfalia Herne
06.09.20 1 : 3 LOSS
TSV Victoria Clarholz
D
SG Finnentrop-Bamenohl
13.09.20 0 : 0 DRAW
Westfalia Herne Westfalia Herne
L
Preussen Munster II Preussen Munster II
24.09.20 3 : 1 LOSS
Westfalia Herne Westfalia Herne
L
Westfalia Herne Westfalia Herne
27.09.20 1 : 2 LOSS
TuS Erndtebruck TuS Erndtebruck
Wattenscheid 09
21 Hammer SpVg Hammer SpVg 5 0 0 5 5:15 -10 0 L
RSV Meinerzhagen RSV Meinerzhagen
06.09.20 3 : 0 LOSS
Hammer SpVg Hammer SpVg
L
Hammer SpVg Hammer SpVg
13.09.20 1 : 2 LOSS
Holzwickeder Holzwickeder
L
TSG Sprockhovel TSG Sprockhovel
20.09.20 3 : 2 LOSS
Hammer SpVg Hammer SpVg
L
Hammer SpVg Hammer SpVg
24.09.20 1 : 5 LOSS
TuS Ennepetal TuS Ennepetal
L
SpVgg Vreden 1921
27.09.20 2 : 1 LOSS
Hammer SpVg Hammer SpVg
Westfalia Rhynern
Promotion
Relegation
Show more

Show more

Oberliga Westfalen championship organized by Germany. Contest registrants: 21 clubs. As of today the best teams in league are as follows:
Gutersloh 2000 - 15 points, 5 triumphs, 0 losses, 0 draws.
Holzwickeder - 12 points, 4 won matches, 0 no-point matches, 0 draws.
TSG Sprockhovel - 12 points, 4 won matches, 0 lost matches, 0 draws.

On 777score.ng portal you can have football schedule and Oberliga Westfalen (Germany) live matches.

Schedule of the most interesting games - Oberliga Westfalen (Germany):
TuS Erndtebruck - RSV Meinerzhagen (01.10.2020 13:00)
TSV Victoria Clarholz - TSG Sprockhovel (01.10.2020 13:00)
Schermbeck - 1. Kaan-Marienborn (01.10.2020 13:00)

Follow Oberliga Westfalen (Germany) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.ng.